Jesteś tutaj: menedzerochronyzdrowia.edu.pl > Zdrowie > Sanatorium – odpoczynek dla organizmu

Galaretka z owocami i biszkoptami

Słodkości kochają nie tylko dzieci, ale osoby w każdym wieku. Ilość deserów, ciast i różnego rodzaju słodyczy jest tak duża,  że trudno byłoby wszystkie je jednocześnie wymienić. Jedno jest pewne, każdy z nas ma te, które najbardziej lubi i te, po które najczęściej sięga. W poszukiwaniu kulinarnych inspiracji można spróbować zrobić galaretkę z owocami i biszkoptami. To zdecydowanie opcja na słodkość na wiosnę lub lato. Lekka i smaczna, a do tego przygotowanie nie wymaga dużo czasu. Przygotuj dwie galaretki, puszkę kandyzowanych brzoskwiń oraz dużą paczkę biszkoptów. Jedną galaretkę wylej na dno formy. Kiedy zacznie się ścinać ułóż na niej kilka brzoskwiń. Włóż do lodówki. Kiedy galaretka dobrze się zetnie wylej drugą galaretkę. A kiedy ta będzie się ścinała na jej wierzchu poukładaj biszkopty. Wstaw ponownie do lodówki. Po ostygnięciu galaretki możesz jej wierch udekorować bitą śmietaną. Teraz pozostaje ci tylko deser pokroić na kawałki i poczęstować nim domowników lub gości.