Jesteś tutaj: menedzerochronyzdrowia.edu.pl > Zdrowie > Jak zwalczyć krwotoki z nosa

Jak dbać o zmęczone stopy

Są takie dnie w naszym życiu, kiedy dosłownie padamy po przyjściu do domu ze szkoły lub pracy. Zawrotne tempo życia, ilość obowiązków a także różne sprawy, które trzeba załatwić sprawia, że przez cały dzień wiele osób musi być w ruchu. To przekłada się na nasze zdrowie i nasze samopoczucie. Zabiegani i zmęczeni bywa, że nie mamy kiedy na spokojnie usiąść i odpocząć. Mowa tutaj również o naszych nogach, które czasem dosłownie nie wytrzymują tempa naszego życia. Kiedy jak to się mówi – „odpadają nam” warto zadać sobie pytanie jak dbać o zmęczone stopy? Oczywiście sposobów jest wiele. My przedstawiamy jeden z nich. Po przyjściu ze szkoły lub pracy do domu zdejmujemy obuwie, skarpetki lub rajstopy. Bierzemy miskę. Wlewamy do niej gorącą wodę. Wrzucamy do niej sól do kąpieli, a także dodajemy trochę olejków. Teraz mieszamy wodę w misce i wkładamy do niej stopy. Tak trzymamy je do momentu aż woda wystygnie w misce. Później wyjmujemy stopy. Przykrywamy na chwilę ręcznikiem, aby po chwili, kiedy je osuszymy wklepać w nie krem do stóp. Robimy coś w rodzaju maski na stopy. Teraz wkładamy stopy w duże, ciepłe skarpety. Ukojenie dla stóp jest pewne.