Jesteś tutaj: menedzerochronyzdrowia.edu.pl > Uroda > Czym jest piękno?

Ospa nie tylko u najmłodszych

Ospa to choroba, która dotyka najczęściej dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Mówi się, że najlepiej kiedy dziecko przejdzie ospę jak najwcześniej. Jest to spowodowane tym, że ospa niesie za sobą bardzo wiele komplikacji. Dlatego kiedy już się u nas pojawi należy jak najszybciej ją zdiagnozować i cieszyć się, że nie pojawiła się później. Niestety nie tylko dzieci cierpią na ospę, ponieważ może ją dostać bardzo wiele z nas, w różnym wieku. Jeżeli nie przeszliśmy ospy w wieku szkolnym bardzo prawdopodobne jest, że możemy się nią zarazić w wieku dorosłym. Ospa najczęściej występuje tylko raz w życiu. Znane są nieliczne przypadki, że wystąpiła u jednej osoby dwa razy. Kiedy zaobserwujemy u siebie lub swojego dziecka pierwsze objawy ospy, powinnyśmy od razu udać się do lekarza. Wtedy będziemy pewniejsi, że dziecko nie będzie miało nieprzyjemnych komplikacji pochorobowych.