Jesteś tutaj: menedzerochronyzdrowia.edu.pl > Dieta > Dieta na płaski brzuch

Tort nie tylko dla mistrzów cukiernictwa

Kto powiedział, że torty potrafią przygotować jedynie mistrzowie cukiernictwa? Tak naprawdę każdy z nas może  śmiało zabrać się za przygotowanie słodkiego, pysznego i bajecznie wyglądającego tortu. Trzeba pamiętać tylko o tym, aby mierzyć siły na zamiary. Ktoś kto piecze bardzo sporadycznie ciasta nie powinien zabierać się za przyrządzanie skomplikowanego tortu. Przede wszystkim należy wybrać prosty przepis, z którego przygotujemy efektowny tort. Po pierwsze udajemy się do sklepu, w którym kupimy gotowe porcje biszkoptu pod kolejne warstwy naszego tortu. Po drugie potrzebne będą nam kremy do tortów. Ich ilość uzależniona jest o ilości warstw tortu. Należy także doliczyć dodatkowy krem na wierzch i boki naszego wypieku. Po trzecie wybieramy dodatki na wierzch tortu. Można np. jego wierch i boki obsypać wiórkami kokosowymi i startą czekoladą. A wierzchnią warstwę tortu obłożyć można dookoła bananami pociętymi na plasterki i je także obsypać czekoladą. Nie zapomnijmy przy tym, aby kolejne warstwy biszkoptu, na którym położymy krem polać lekko wodą z aromatem. Dzięki temu krem lepiej przylgnie do biszkoptu. Po zakończeniu pracy należy włożyć tort do lodówki na kilka godzin, aby krem mógł się ustać. Smacznego.